Inter-school Matches 2024

Updated May 18th, 2024

Important NEWS – Composite Teams & 4 players only in all teams this year!!

It was decided at the Annual General Meeting held on 7th March 2023 to permit COMPOSITE teams in the interschool competitions – this means that many players who were unable to play in the Matches because they could not find enough players in their school to make a team, will be able to send their name and details to us and we will make up teams for them to play in – the teams will play all the normal matches as if they were all at the one school but if they win their competition they will not win the title for that competition – that will go the first school team however they will get a special award to recognise their achievement.

To register to be part of a composite team, please email here

And a BIG change

It has also been decided that there will only be 4 players in each team in ALL Grades – that includes Primary A, Secondary Division 1 and Secondary Div 2. This will bring us into line with all the interstate school competitions and should mean that it will be easier to create teams in the Primary A Grade and the Secondary Competitions. Sincere apologies if this causes some angst over the next few weeks.

School Matches – start week 2, Term 2

Secondary – Div 1 played at the Chess Centre – 7 Friday nights – 4 nights in Term 2, 3 in term 3

Secondary – Div 2/3 is played at Prince Alfred College – Division 2 / Division 3: Thursday Term 2: May 9, 23, June 6, 20  T3: Aug 1, 15, 29 – 7pm start 

Division 1 – Term 2: Term 2: May 10, 24, June 7, 21  T3: Aug 2, 16, 30 – 7pm start

Division 2 – Term 2: May 17, 31, June 14, 28, T3: August 9, 23, Sept 6 – 7pm start  (7 nights – double rounds)

Division 3 – Term 2: May 10, 24, June 7, 21  T3: Aug 2, 16, 30 – 7pm start (7 nights – double rounds)

Division 2 / Division 3: PLAYED AT PAC Thursday Term 2: May 9, 23, June 6, 20  T3: Aug 1, 15, 29 – 7pm start 

Primary – played at venues with matches on Fridays – 7 afternoons

Primary  B &C –Term 2: May 10, 24, June 7, 21  T3: Aug 2, 16, 30 – 4pm start

Primary – played on Thursdays – 7 afternoons

Primary A, B & C – Thursday Term 2: May 9, 23, June 6, 20  T3: Aug 1, 15, 29 – 4pm start 

Primary B & C Finals – Sept 13 – 4pm start

EK Shield (Combined A & B Finals) – Sept 20th – 4pm start

All Primary and Secondary teams have only 4 players in each team

The Primary B and C Grades and Secondary Div 3 only have 4 players per team.

Please note that the primary competitions at PAC will take place on Thursday afternoons, not Fridays,  in Term 2 –  starting on May 9th. This means that the Primary A Grade, and the primary B and C Competitions held there will take place on the Thursdays which may prove a benefit or an hindrance to some schools.

There has been such a huge interest in chess in the past couple of years we are pleased to announce that we again are offering a second venue for the Secondary Matches – Prince Alfred College – and this is on a Thursday night – the same dates as the Primary A Grade. It will be called the Div 2/Div 3 Competition and will have 4 players per team and at the end of the season, the Winning team will play a match against the Winning Div 2 team at the Chess Centre and the team that is at the top of the bottom half of the competition will have a match with the winning Div 3 team from the Chess Centre.

The fees to play in the inter-school matches for the year

Affiliation fee per school (no fee if new school)$60
Secondary team (4 player teams)$100
Primary A Grade team (4 player teams)$70
Primary B or Primary C team (4 player teams)$70

Please Registrations Now – the number of teams at each venue is limited so register soon:

DRAWS

Please note that the draws for matches at Prince Alfred College will be posted here in future and that the Secondary Division 2 Draw for Round 1 will be posted next week – there is still time to enter teams!!

Also, the Competition at Fulham Gardens has been postponed for 2 weeks and we already have about 10 teams playing – the more the better!!

Results and next pairings

Some pairings will be posted once the outstanding matches have been played.

Matches at Prince Alfred College

A Grade

NTeam NameTeam NameTeam NMatch PntGames Pnt
1St Andrew’sSAJCL Gold1 – 82 – 04 – 0
2EMPS YellowEMPS Blue2 – 70 – 20.5 – 3.5
3PAC A WhiteSPSC White3 – 62 – 03.5 – 0.5
4SPSC BluePAC A Red4 – 50 – 20 – 4

Note, adjourned game for PAC A White v SPSC White and EMPS Yellow v EMPS Blue both listed as draws for now.

Next round

NTeam NameTeam NameTeam N
1SAJCL GoldPAC A Red8 – 5
2SPSC WhiteSPSC Blue6 – 4
3EMPS BluePAC A White7 – 3
4St Andrew’sEMPS Yellow1 – 2

B Grade

NTeam NameTeam NameTeam NMatch PntGames Pnt
1WalkervilleSPSC B Orange1 – 82 – 04 – 0
2St Andrew’s OrangePAC B White2 – 72 – 02.5 – 1.5
3St Andrew’s RedPAC B Gold3 – 62 – 04 – 0
4SPSC B RedPAC B Red4 – 51 – 12 – 2

Next round

NTeam NameTeam NameTeam NMatch PntGames Pnt
1SPSC B OrangePAC B Red8 – 5
2PAC B GoldSPSC B Red6 – 4
3PAC B WhiteSt Andrew’s Red7 – 3
4WalkervilleSt Andrew’s Orange1 – 2

C Grade

NTeam NameTeam NameTeam NMatch PntGames Pnt
1PAC C WhiteSPSC Amber3 – 42 – 0  (F)4 – 0  (F)
2SPSC VioletEMPS Red5 – 90 – 21 – 3
3Pulteney BluePAC C Gold2 – 12 – 02.5 – 1.5
4PAC C RedHeritage College7 – 80 – 21.5 – 2.5
5Pulteney GreenPulteney Yellow10 – 60 – 21.5 – 2.5

Next round

NTeam NameTeam NameTeam N
1PAC C WhitePulteney Blue3 – 2
2EMPS RedPAC C Gold9 – 1
3Pulteney YellowHeritage College6 – 8
4Pulteney GreenPAC C Red10 – 7
5SPSC VioletSPSC Amber5 – 4

Division 2/3

The next Draws:

Round 3

NTeam NameTeam NameTeam N
1Glenunga 2|3 BlueBlackfriars Blue13 – 1
2Glenunga 2|3 OrangePAC P Red22 – 20
3Blackfriars RedBlackfriars Black21 – 14
4Glenunga 2|3 YellowScotch19 – 6
5Blackfriars GreenHeritage College7 – 5
6Glenunga 2|3 RedGlenunga 2|3 Green8 – 16
7PAC P WhiteSt Paul’s Gold17 – 23
8PAC P GoldPAC P Cyan15 – 9
9St Paul’s BlackGlenunga 2|3 Indigo2 – 4
10PAC P GreenMercedes Gold11 – 12
11PAC P OrangeMercedes Green10 – 3
12Blackfriars WhiteBYE18 – 0

Round 4

Blackfriars RedGlenunga 2|3 Orange
Glenunga 2|3 BluePAC P Red
Blackfriars BlueBlackfriars Black
ScotchSt Paul’s Black
Glenunga 2|3 IndigoGlenunga 2|3 Yellow
Heritage CollegeGlenunga 2|3 Red
Glenunga 2|3 GreenBlackfriars Green
St Paul’s GoldPAC P Gold
PAC P CyanPAC P White
Mercedes GreenBlackfriars White
PAC P OrangePAC P Green
Mercedes GoldBYE

Matches at St Peter’s

2024 S Peter’s A – Round 2

Results

No Name                Total  Result   Name                 Total

 1 St Peter's Bronze   [1.0]     :     Linden Park White    [4.0]
 2 Linden Park Maroon  [4.0]     :     Scotch College       [0.0]
 3 St Peter's A Gold   [3.0]     :     St Peter's A Silver  [0.0]

2024 S Peter’s B – Round 2

Draw

No Name                  Total  Result   Name                 Total

 1 Linden Park B Maroon  [4.0]     :     North Adelaide Red   [4.0]
 2 Linden Park B Grey    [3.0]     :     Glen Osmond Blue     [4.0]
 3 Linden Park B Gold    [2.5]     :     St Ignatius'         [3.0]
 4 St Peter's B Green    [1.0]     :     St Peter's B Indigo  [1.5]
 5 Linden Park B White   [1.0]     :     St Peter's B Yellow  [0.0]
 6 Scotch B              [0.0]     :     Wilderness           [0.0]

Cross Table

No  Name                   Feder Rtg Total  1      2 

1.  , St Peter's B Yellow            0.0    7:0.0  6:
2.  , St Peter's B Green             1.0    8:1.0  3:
3.  , St Peter's B Indigo            1.5    9:1.5  2:
4.  , Scotch B                       0.0   10:0.0 11:
5.  , North Adelaide Red             4.0   11:4.0  7:
6.  , Linden Park B White            1.0   12:1.0  1:
7.  , Linden Park B Maroon           4.0    1:4.0  5:
8.  , Linden Park B Grey             3.0    2:3.0 10:
9.  , Linden Park B Gold             2.5    3:2.5 12:
10. , Glen Osmond Blue               4.0    4:4.0  8:
11. , Wilderness                     0.0    5:0.0  4:
12. , St Ignatius'                   3.0    6:3.0  9:

2024 St Peter’s C – Round 2

Results

No Name                   Total  Result   Name                  Total

 1 North Adelaide Blue    [4.0]     :     St Peter's Cobolt     [4.0]
 2 North Adelaide Orange  [3.5]     :     St Peter's C Grey     [3.0]
 3 St Peter's C Crimson   [3.0]     :     Glen Osmond White     [2.5]
 4 North Adelaide White   [2.0]     :     North Adelaide Green  [1.5]
 5 St Peter's C Bronze    [1.0]     :     St Peter's C Azure    [2.0]
 6 Scotch C               [.5]      :     St Peter's C Scarlet  [1.0]
 7 Linden Park C          [0.0]  4.0:0.0  BYE                        

Cross Table

No  Name                    Feder Rtg Total  1      2    

1.  , St Peter's C Azure              2.0    7:2.0 11:   
2.  , St Peter's C Crimson            3.0   10:3.0  9:   
3.  , Scotch C                        .5     6:.5  10:   
4.  , North Adelaide Blue             4.0    8:4.0 12:   
5.  , North Adelaide Green            1.5    9:1.5  7:   
6.  , North Adelaide Orange           3.5    3:3.5 13:   
7.  , North Adelaide White            2.0    1:2.0  5:   
8.  , Linden Park C                   4.0    4:0.0   :4.0
9.  , Glen Osmond White               2.5    5:2.5  2:   
10. , St Peter's C Scarlet            1.0    2:1.0  3:   
11. , St Peter's C Bronze             1.0   13:1.0  1:   
12. , St Peter's Cobolt               4.0     :4.0  4:   
13. , St Peter's C Grey               3.0   11:3.0  6:   
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

2024 St Andrew’s C Grade – Round 2

Results

No Name                 Total  Result   Name                Total

 1 St Andrew's Yellow   [4.0]     :     Rostrevor 1         [3.0]
 2 St Andrew's Blue     [3.0]     :     St Andrew's Green   [3.0]
 3 Rostrevor 2          [2.0]     :     St Andrew's Purple  [2.5]
 4 Merecedes Green      [2.0]     :     St Ignatius' Gold   [2.0]
 5 St Ignatius' Silver  [1.5]     :     Mercedes White      [2.0]
 6 St Paul's Gold       [1.0]     :     St Paul's Black     [1.0]
 7 St Ignatius' Bronze  [1.0]  4.0:0.0  BYE                      

Cross Table

No  Name                  Feder Rtg Total  1      2    

1.  , St Paul's Black               1.0    6:1.0  2:   
2.  , St Paul's Gold                1.0    7:1.0  1:   
3.  , Rostrevor 1                   3.0   11:3.0  8:   
4.  , Rostrevor 2                   2.0    9:2.0  5:   
5.  , St Andrew's Purple            2.5   10:2.5  4:   
6.  , St Andrew's Blue              3.0    1:3.0  7:   
7.  , St Andrew's Green             3.0    2:3.0  6:   
8.  , St Andrew's Yellow            4.0     :4.0  3:   
9.  , St Ignatius' Gold             2.0    4:2.0 13:   
10. , St Ignatius' Silver           1.5    5:1.5 12:   
11. , St Ignatius' Bronze           5.0    3:1.0   :4.0
12. , Mercedes White                2.0   13:2.0 10:   
13. , Merecedes Green               2.0   12:2.0  9:   

2024 Seymour C Grade – Round 1

Results

No Name                Total  Result   Name                 Total

 1 Pembroke Orange     [0.0]  2.0:2.0  BYE                       
 2 Saints Blue         [0.0]     :     Saints White         [0.0]
 3 Saints Yellow       [0.0]  0.0:4.0  Seymour Green        [0.0]
 4 Pembroke Green      [0.0]  0.0:4.0  Lindon Park C White  [0.0]
 5 Pembroke Yellow     [0.0]  0.0:4.0  Seymour Blue         [0.0]
 6 Seymour Gold        [0.0]  1.5:2.5  Linden Park C Grey   [0.0]
 7 Linden Park C Gold  [0.0]  3.0:1.0  Pembroke Red         [0.0]

2024 Walford C Grade – Round 2

Results

No Name           Total  Result   Name          Total

 1 Walford Gold   [1.5]     :     Walford Blue  [1.5]
 2 Concordia      [2.5]     :     SAC White     [2.5]
 3 Walford White  [2.5]     :     SAC Gold      [1.5]
 4 SAC Purple     [2.5]     :     SAC Black     [1.5]





2024 Division 1 – Round 2

Results

No Name               Total  Result   Name             Total

 1 PAC 1 Red          [3.5]     :     Pembroke         [4.0]
 2 PAC 1 White        [3.0]     :     PAC 1 Gold       [3.0]
 3 St Peter's Blue    [2.5]     :     Glenunga 1       [2.0]
 4 Adelaide Botanic   [2.0]     :     SIG-Loyola       [1.5]
 5 St Peter's Silver  [1.0]     :     St Peter's Gold  [1.0]
 6 St Peter's White   [.5]      :     Glenunga 2       [0.0]

Cross Table

No  Name                Feder Rtg Total  1      2 

1.  , PAC 1 Red                   3.5    7:3.5  5:
2.  , PAC 1 White                 3.0    8:3.0  3:
3.  , PAC 1 Gold                  3.0    9:3.0  2:
4.  , Adelaide Botanic            2.0   10:2.0 12:
5.  , Pembroke                    4.0   11:4.0  1:
6.  , St Peter's Blue             2.5   12:2.5 10:
7.  , St Peter's White            .5     1:.5  11:
8.  , St Peter's Gold             1.0    2:1.0  9:
9.  , St Peter's Silver           1.0    3:1.0  8:
10. , Glenunga 1                  2.0    4:2.0  6:
11. , Glenunga 2                  0.0    5:0.0  7:
12. , SIG-Loyola                  1.5    6:1.5  4:

2024 Division 2 – Round 3

Draw

No Name               Total  Result   Name               Total

 1 PAC 2 White        [7.0]     :     SIG Montserrat     [6.5]
 2 Rostrevor          [6.0]     :     Pembroke Green     [5.5]
 3 Concordia Gold     [5.0]     :     Glenunga 3         [5.0]
 4 Glenunga 2         [5.0]     :     Wilderness         [5.0]
 5 St Peter's Blue    [5.0]     :     Immanuel Yellow    [5.0]
 6 Glenunga 1         [5.0]     :      Aberfoyle Park    [5.0]
 7 PAC 2 Green        [4.5]     :     St Peter's Gold    [5.0]
 8 Pulteney           [4.0]     :     Walford Blue       [4.0]
 9 SIG Pamplona       [4.0]     :     CBC Purple         [4.0]
10 Glenunga 4         [4.0]     :     SIG Manresa        [4.0]
11 Glenunga 5         [4.0]     :     St Peter's Green   [4.0]
12 Concordia Blue     [3.5]     :     PAC 2 Red          [3.5]
13 St John's Grammar  [3.0]     :     St Peter's White   [3.0]
14 Pembroke Yellow    [2.0]     :     Immanuel Blue      [3.0]
15 Pembroke Orange    [2.0]     :     Walford Yellow     [2.0]
16 Concordia Silver   [2.0]     :     St Peter's Purple  [1.5]
17 St Peter's Pink    [1.0]     :     PAC 2 Gold         [1.0]

Cross Table

No  Name                Feder Rtg Total  1      2      3 

1.  , PAC 2 Green                 4.5   17:1.5 19:3.0 23:
2.  , PAC 2 Gold                  1.0   18:1.0 20:0.0 19:
3.  , PAC 2 White                 7.0   19:4.0 17:3.0 20:
4.  , PAC 2 Red                   3.5   20:1.5 18:2.0 17:
5.  , Concordia Gold              5.0   21:3.0 23:2.0 25:
6.  , Pulteney                    4.0   22:2.0 24:2.0 29:
7.  , Pembroke Yellow             2.0   23:1.0 21:1.0 31:
8.  , St Peter's White            3.0   24:1.0 22:2.0 11:
9.  , Pembroke Orange             2.0   25:0.0 27:2.0 16:
10. , CBC Purple                  4.0   26:3.0 28:1.0 22:
11. , St John's Grammar           3.0   27:2.0 25:1.0  8:
12. , Pembroke Green              5.5   28:2.0 26:3.5 13:
13. , Rostrevor                   6.0   33:3.0 31:3.0 12:
14. , Wilderness                  5.0   30:2.0 33:3.0 28:
15. , Glenunga 4                  4.0   31:2.0 29:2.0 27:
16. , Walford Yellow              2.0   29:    30:     9:
17. , Concordia Blue              3.5    1:2.5  3:1.0  4:
18. , St Peter's Blue             5.0    2:3.0  4:2.0 32:
19. , St Peter's Pink             1.0    3:0.0  1:1.0  2:
20. , SIG Montserrat              6.5    4:2.5  2:4.0  3:
21. , St Peter's Green            4.0    5:1.0  7:3.0 30:
22. , SIG Pamplona                4.0    6:2.0  8:2.0 10:
23. , St Peter's Gold             5.0    7:3.0  5:2.0  1:
24. , Glenunga 1                  5.0    8:3.0  6:2.0 34:
25. , Glenunga 3                  5.0    9:3.0 11:2.0  5:
26. , St Peter's Purple           1.5   10:1.0 12:.5  33:
27. , SIG Manresa                 4.0   11:2.0  9:2.0 15:
28. , Glenunga 2                  5.0   12:2.0 10:3.0 14:
29. , Walford Blue                4.0   16:2.0 15:2.0  6:
30. , Glenunga 5                  4.0   14:2.0 34:2.0 21:
31. , Immanuel Blue               3.0   15:2.0 13:1.0  7:
32. , Immanuel Yellow             5.0   34:1.0   :4.0 18:
33. , Concordia Silver            2.0   13:1.0 14:1.0 26:
34. Aberfoyle Park,               5.0   32:3.0 30:2.0 24:

2024 Division 3 – Round 3

Results

No Name               Total  Result   Name               Total

 7 Rostrevor Black    [8.0]     :     Glenunga 2         [7.0]
 8 SIG La Storta      [7.0]     :     Glenunga 1         [5.5]
 9 Rostrevor Blue     [5.0]     :     St Peter's 3 Gold  [5.0]
10 Glenunga 4         [4.5]     :     Glenunga 5         [4.0]
11 St Peter's 3 Blue  [4.0]     :     St John's Grammar  [4.0]
12 Port Augusta SS    [4.0]     :     SIG - Rome         [4.0]
13 CBC Purple         [3.5]     :     Rostrevor Red      [3.0]
14 Pembroke Blue      [3.0]     :     Glenunga 3         [3.0]
15 Rostrevor Green    [1.5]     :     St Peter's White   [3.0]
16 Pembroke Indigo    [0.0]  4.0:0.0  BYE                     

Cross Table

No  Name                Feder Rtg Total  1      2      3    

1.  , Pembroke Blue               3.0   10:2.0 12:1.0 14:   
2.  , Pembroke Indigo             4.0   11:0.0 13:0.0   :4.0
3.  , CBC Purple                  3.5   12:.5  10:3.0  6:   
4.  , St John's Grammar           4.0   13:1.0 11:3.0  9:   
5.  , Rostrevor Black             8.0   14:4.0 19:4.0 13:   
6.  , Rostrevor Red               3.0   15:2.0 17:1.0  3:   
7.  , Rostrevor Blue              5.0   16:4.0 18:1.0 11:   
8.  , Rostrevor Green             1.5   17:0.0 15:1.5 10:   
9.  , St Peter's 3 Blue           4.0   18:3.0 14:1.0  4:   
10. , St Peter's White            3.0    1:2.0  3:1.0  8:   
11. , St Peter's 3 Gold           5.0    2:4.0  4:1.0  7:   
12. , Glenunga 1                  5.5    3:3.5  1:2.0 17:   
13. , Glenunga 2                  7.0    4:3.0  2:4.0  5:   
14. , Glenunga 3                  3.0    5:0.0  9:3.0  1:   
15. , Glenunga 4                  4.5    6:2.0  8:2.5 19:   
16. , Port Augusta SS             4.0    7:0.0   :4.0 18:   
17. , SIG La Storta               7.0    8:4.0  6:3.0 12:   
18. , SIG - Rome                  4.0    9:1.0  7:3.0 16:   
19. , Glenunga 5                  4.0     :4.0  5:0.0 15:   

2024 Division 3 – Round 4

Results

No Name               Total  Result   Name               Total

 7 SIG La Storta      [7.0]     :     Rostrevor Black    [8.0]
 8 Glenunga 2         [7.0]     :     Glenunga 1         [5.5]
 9 St Peter's 3 Gold  [5.0]     :     Glenunga 4         [4.5]
10 St John's Grammar  [4.0]     :     Rostrevor Blue     [5.0]
11 SIG - Rome         [4.0]     :     Pembroke Indigo    [4.0]
12 Glenunga 5         [4.0]     :     St Peter's 3 Blue  [4.0]
13 Port Augusta SS    [4.0]     :     CBC Purple         [3.5]
14 Rostrevor Red      [3.0]     :     Pembroke Blue      [3.0]
15 St Peter's White   [3.0]     :     Glenunga 3         [3.0]
16 Rostrevor Green    [1.5]  4.0:0.0  BYE                     

Entries

Primary

A Grade

Prince Alfred College – Thursdays 4pm

NoTeam Name
1St Andrew’s
2EMPS Blue
3EMPS Yellow
4PAC A Red
5PAC A White
6St Peter’s A Blue
7St Peter’s A White
8Composite (EMPS & 1 other)

St Peter’s A Grade – Friday 4pm

NoTeam Name
1St Peter’s A Gold
2St Peter’s A Silver
3St Peter’s A Bronze
4Scotch College
5Linden Park White
6Linden Park Maroon

B Grade

Prince Alfred College- Thursdays 4pm

NoTeam Name
1St Andrew’s Red
2St Andrew’s Orange
3Walkerville
4PAC B Red
5PAC B White
6PAC B Gold
7St Peter’s B Red
8St Peter’s B Orange

St Peter’s Prep – B Grade

NoTeam Name
1St Peter’s B Yellow
2St Peter’s B Green
3St Peter’s B Indigo
4Scotch B College
5North Adelaide Red
6Linden Park White
7Linden Park Maroon
8Linden Park Grey
9Linden Park Gold
10Glen Osmond Blue
11Wilderness
12St Ignatius’

C Grade

Fulham Gardens PS – Fridays 4pm

NoTeam Name
1Fulham Garden PS
2Star of the Sea Blue
3Star of the Sea White
4Richmond Red
5Richmond White
6Grange 1
7Grange 2
8Dara 1
9Dara 2

PAC – Thursdays 4pm

NoTeam Name
1EMPS Red
2PAC C Red
3PAC C White
4PAC C Gold
5Pulteney Yellow
6Pulteney Green
7Pulteney Blue
8
9St Peter’s Violet
10St Peter’s Amber

St Andrew’s School – Thursdays 4pm

NoTeam Name
1St Paul’s Black
2St Paul’s Gold
3Rostrevor 1
4Rostrevor 2
5Rostrevor 3
6Rostrevor 4
7
8St Andrew’s Purple
9St Andrew’s Blue
10St Andrew’s Green
11St Andrew’s Yellow
12St Ignatius’ Gold
13 St Ignatius’ Silver
14St Ignatius’ Bronze

St Peter’s Prep Primary C

NoTeam Name
1St Peter’s C Azure
2St Peter’s C Crimson
3Scotch C College
4North Adelaide Blue
5North Adelaide Green
6North Adelaide Orange
7North Adelaide White
8Linden Park
9Glen Osmond White
10St Peter’s Scarlet
11St Peter’s Bronze
12St Peter’s Cobolt
13St Peter’s Grey

Seymour Junior School

NoTeam Name
1Saints Blue
2Saints White
3Saints Yellow
5Linden Park C White
6Linden Park C Maroon
7Linden Park C Grey
8Linden Park C Gold
9Pembroke Red
10Pembroke Orange
11Pembroke Yellow
12Pembroke Green
13Seymour Blue
14Seymour White
15Seymour Gold

Walford School

NoTeam Name
1SAC Purple (St Aloysius’)
2SAC Black
3SAC Gold
4SAC White
5Walford Blue
6Concordia
7Walford White
8Walford Gold

Secondary

Division 2 /3 PAC Thursdays

NoTeam Name
1St Paul’s Black
2St Paul’s Gold
3Blackfriars Black
4Blackfriars Blue
5Blackfriars Red
6Blackfriars White
7Blackfriars Green
8PAC P Red
9PAC P White
10PAC P Gold
11PAC P Green
12PAC P Navy
13PAC P Orange
14Mercedes Green
15Mercedes Gold
16Heritage College
17Glenunga 2/3 Red
18Glenunga 2/3 Orange
19Glenunga 2/3 Yellow
20Glenunga 2/3 Green
21Glenunga 2/3 Blue
22Glenunga 2/3 Indigo
23Scotch

Division 1 Chess Centre

NoTeam Name
1PAC 1 Red
2PAC 1 White
3PAC 1 Gold
4Adelaide Botanic
5Pembroke
6St Peter’s Blue
7St Peter’s White
8St Peter’s Gold
9St Peter’s Silver
10Glenunga Gold
11Glenunga Silver
12SIG-Loyola

Division 2 Chess Centre

NoTeam Name
1PAC 2 Red
2PAC 2 White
3PAC 2 Gold
4PAC 2 Green
5Concordia Gold
6Concordia Blue
7Pulteney
8
9Walford Blue
10Concordia Gold
11Wilderness
12Walford Yellow
13Pembroke Orange
14Pembroke Yellow
15Pembroke Green
16Immanuel Blue
17Immanuel Yellow
18Immanuel White
19Immanuel Gold
20St John’s Grammar
21Rostrevor
22St Peter’s Blue
23St Peter’s White
24St Peter’s Gold
25St Peter’s Purple
26St Peter’s Green
27St Peter’s Pink
28Glenunga Red
29Glenunga Orange
30Glenunga Yellow
31Glenunga Green
32SIG – Manresa
33SIG – Montserrat
34SIG – Pamplona
35Glenunga Blue

Division 3 Chess Centre

NoTeam Name
1Pembroke Blue
2Pembroke Indigo
3St John’s Grammar
4Rostrevor Black
5Rostrevor Red
6Rostrevor Blue
7Rostrevor Green
8St Peter’s Blue
9St Peter’s White
10St Peter’s Gold
11Glenunga Blue
12Glenunga Indigo
13Glenunga Violet
14Glenunga Purple
15Glenunga White
16Port Augusta SS
17SIG – La Storta
18SIG – Rome